16. Jun 2014 10:55

Pribudol ďalší bezbariérový priechod

V Prievidzi pri Okresnom súde na Ulici G. Švéniho pribudol bezbariérový priechod pre chodcov. Jeden z najfrekventovanejších priechodov tak budú môcť bezproblémovo využívať aj občania, odkázaní na pohyb na vozíku, či s oporami.

Oprava priechodu pre chodcov pri Okresnom súde na bezbariérový priechod bola zrealizovaná mestskou spoločnosťou Správa majetku mesta Prievidza. Na uvedený projekt boli investované finančné prostriedky v sume 2277,78 €. „Už začiatkom tohto roka sme deklarovali, že na tomto chodníku vybudujeme bezbariérový priechod v roku 2014 podľa našich finančných možností. Požiadaviek zo strany obyvateľov na toto riešenie bolo naozaj nespočetné. Neprichádzali len zo strany ľudí na vozíku, mamičiek s kočiarmi, ale aj zo strany seniorov,“ opísala potreby vybudovania priechodu primátorka mesta Katarína Macháčková.

Uvedená lokalita na Ulici G. Švéniho sa nachádza v blízkosti dvoch inštitúcií – Okresného súdu a Úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Okrem toho je v bezprostrednej blízkosti úplného centra aj tým sa uvedený priechod pre chodcov radí medzi najfrekventovanejšie v mesta Prievidza.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.