22. Jul 2015 12:29

Pri cyklochodníku pribudne detské ihrisko

V Mestskom parku pri cyklochodníku pribudne detské ihrisko pre menšie deti. Mesto sa k tomuto kroku rozhodlo po tom, čo zaznamenalo viacero požiadaviek zo strany obyvateľov, ktorí poukazovali na to, že na neďalekom work-outovom ihrisku určeného pre mládež sa hrajú aj menšie deti.

V lokalite Mestského parku na Riečnej ulici je osadené už existujúce work-outové ihrisko ako aj dráha pre menších cyklistov a in-line korčuliarov. Práve work-outové ihrisko je u mladej generácie obľúbené, ale často je využívané aj najmenšími deťmi i napriek skutočnosti, že tento druh ihriska je určený na cvičenie pre mládež.

Nové detské ihrisko bude umiestnené vo vnútri cyklistického a korčuliarskeho okruhu v blízkosti už osadených lavičiek. Ihrisko bude svojimi hracími komponentami určené pre menšie deti. Ihrisko bude z troch strán oplotené, aby sa zabránilo vbehnutiu dieťaťa do dráhy korčuliarov. Celá plocha ihriska bude tvorená vrstvou plaveného riečneho štrku. Na ihrisku budú umiestnené 4 hracie prvky (pružinová hojdačka, vahadlová hojdačka, kombinovaná zostava so šmýkačkou a vežičkami, 3D zvieratko). Zároveň v riešenej lokalite doplníme dláždenú plochu a stojan na bicykle.

Momentálne prebieha proces podpisu zmluvy o zrealizovanie diela. Jeho samotná realizácia je naplánovaná tak, aby bolo možné ihrisko využívať ešte v mesiaci august tohto roka. Navrhované ihrisko doplní ponuku rekreačných aktivít v Mestskom parku pre rodiny s deťmi.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.