1. Dec 2020 12:25

Pre bezprístrešných ľudí vytvorili karanténne miesta

Mesto Prievidza vytvorilo karanténne miesta pre ľudí bez domova. Na týchto miestach budú môcť klienti absolvovať povinnú 10-dňovú karanténu po ukončení hospitalizácie v nemocnici. Akcia je financovaná z rozpočtových zdrojov mesta.

V týchto dňoch boli umiestnené vo dvore Charity – domu sv. Vincenta na Košovskej ceste dva obytné kontajtery. Budú slúžiť ako karanténne miesta pre bezprístrešných. Potreba takéhoto zariadenia súvisí najmä s povinnou 10-dňovou karanténou, ktorú sú aj ľudia bez domova povinní absolvovať po ukončení hospitalizácie v nemocnici. Po ukončení karantény môžu klienti využiť sociálne služby poskytované v nocľahárni, alebo útulkoch.

„Pre umiestnenie karanténnych miest v charite sme sa rozhodli preto, že je tu na to pripravené zázemie. Zásadné je, že je tu denne vydávané klientom jedno teplé jedlo. Až do 18. decembra je zabezpečované bezplatne, v spolupráci s firmou Philip Morris, ktorá stravu pre núdznych financuje už druhýkrát v tomto roku,“ priblížila vedúca Odboru školstva a starostlivosti o občana, MsÚ Beata Révayová.

V kontajneroch je k dispozícii aj potrebná sanita ako sprcha, umývadlo a WC. Sú pripojené na elektrinu, vodu a odpad. Osadenie kontajnerov zabezpečila mestská spoločnosť Správa majetku mesta Prievidza.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…