14. Nov 2019 9:55

Podchod v Necpaloch s prievidzskými maľbami

Na základe požiadaviek verejnosti sa mesto Prievidza uchádzalo o renováciu podchodu v časti Necpaly prostredníctvom projektu spoločnosti Cif Česko a Slovensko v spolupráci s portálom Odkaz pre starostu. Vďaka hlasom obyvateľov mesta Prievidza sa podchod podarilo zveľadiť získaním finančného grantu.

Ešte na jar 2019 vyzvalo mesto Prievidza obyvateľov, aby určili, ktoré verejné priestranstvo je potrebné renovovať. Rekonštrukcia frekventovaného podchodu v Necpaloch patrila medzi dlhodobé požiadavky občanov, a tak sa mesto rozhodlo uchádzať o finančný grant na jej realizáciu prostredníctvom projektu Ahoj krásne Slovensko, za ktorým stojí spoločnosť Cif Česko a Slovensko a portál Odkaz pre starostu. V celoslovenskom hlasovaní sa zámer renovácie podchodu umiestnil na druhom mieste, čím mesto Prievidza získalo finančné prostriedky na jeho opravu.

Napriek tomu, že nešlo o kompletnú rekonštrukciu, priestor bol obnovený tak, aby podchod spĺňal svoj účel. Súčasťou prác renovácie podchodu bolo:
– špeciálne čistenie priestoru podchodu,
– odstránenie starých náterov,
– lokálne odstránenie pôvodných starých omietok,
– lokálne vyspravenie stien podchodu novou omietkou,
– penetrácia podkladu spolu s novým náterom v dvoch vrstvách,
– náter železných konštrukcií na podchode,
– dodanie stavebného materiálu, chémie a farieb na dekoratívne vymaľovanie vnútorných priestorov.

Opravu realizovala stavebná spoločnosť ES REAL s.r.o. s pomocou TSMPD s.r.o. Priestory podchodu boli obohatené zobrazením pamiatok a ikonických stavieb mesta Prievidza, ktoré vytvoril umelec Roman Turcel. „Ďakujem všetkým, vďaka ktorým sa táto realizácia podarila a ľudia si budú môcť pozrieť ďalšie unikátne maľby našej Prievidze, tento raz v podaní Romana Turcela,“ ocenila primátorka mesta Katarína Macháčková.

Slávnostné prebratie renovovaného pochodu sa uskutočnilo v utorok 12.11.2019 za účasti zástupcov samosprávy, organizátorov projektu Ahoj krásne Slovensko a realizátorov opráv. Spoločnosť Cif Slovensko a Česko pri tejto príležitosti venovala verejnosti ako poďakovanie produkty Cif zdarma.

„Podobne ako v prípade ihriska Žihadielko, obyvatelia Prievidze opäť ukázali, že im na svojom okolí záleží,“ uzavrela primátorka.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…