24. máj 2016 13:43

Oslávili 120. výročie príchodu prvého vlaku

Nostalgické jazdy parným vlakom z Prievidze do Veľkých Bielic a späť boli najväčším lákadlom osláv 120. výročia od príchodu prvého vlaku na hornú Nitru, ktoré sa konali v sobotu 14. mája 2016.

Pri príležitosti výročia pripravili Prievidzský parostrojný spolok v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA – BOJNICE a ďalšími partnermi nostalgické jazdy dvoch vlakov, ktoré ťahal parný rušeň 475.196 „Šľachtičná“. Hlavným momentom osláv bol príchod protokolárneho vlaku do železničnej stanice Prievidza hodinu popoludní. Symbolicky prešiel po trase z Veľkých Bielic do Prievidze rovnako ako pred 120 rokmi prišiel do okresného mesta prvý vlak.

Podujatie sa konalo s podporou spoločností Slovenské elektrárne, ZSSK Cargo, Železničnej spoločnosti Slovensko, Železnice Slovenskej republiky, C.B.ONE, Trenčianskeho samosprávneho kraja, miest Prievidza, Partizánske a Nováky, Nadácie bane pre zdravie vzdelanie kultúru a šport regiónu, obcí Oslany, Nitrianske Pravno, Jalovec, Pravenec, Chrenovec a Ráztočno, Spolku Výhrevne Vrútky a ďalších partnerov.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.