31. Jul 2019 12:08

Oplotením športovísk chcú zvýšiť ich bezpečnosť

Mestská spoločnosť začína s oplotením ihriska Centra voľného času. Oplotenie bude vybudované aj na ihrisku na Astrovej ulici. Hlavným dôvodom je zabezpečenie bezpečnosti a čistoty v priestoroch ihrísk.

Oplotenie ihriska Centra voľného času
Obsahom prác je demontáž časti existujúceho oplotenia a následne vybudovanie nového oplotenia za budovou Centra voľného času. Jeho vybudovaním sa celý areál uzavrie, čo zabráni prístupu cudzím osobám a zveri na pozemok a do priestoru športoviska.

„V prvom rade bude demontovaná pôvodná časť areálového oplotenia. V tomto prípade budú realizované aj búracie práce. Nové oplotenie už bude vyhotovené z oceľových stĺpikov v celkovej dĺžke 109 metrov. V jednej časti bude oplotenie z vnútornej strany doplnené o mantinel z vodovzdorného protišmykového povrchu. Ten bude slúžiť ako prevencia pred vznikom úrazu,“ podrobne vysvetlila Andrea Nikmonová z oddelenia výstavby. Mestská spoločnosť Správa majetku mesta Prievidza začne s realizáciou prác ešte v mesiaci júl.

Oplotenie ihriska na Astrovej ulici
Existujúce športovisko na Astrovej ulici určené predovšetkým na basketbal a loptové hry je situované v tesnej blízkosti cestnej komunikácie. Zvýšenie bezpečnosti bude zabezpečené vybudovaním jednostranného oplotenia. Oplotenie bude realizované v dĺžke 20 metrov. Je navrhnuté z plotových stĺpikov a polypropylénovej siete, o výške štyri metre. Práce budú realizované ešte počas letných prázdnin.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.