11. máj 2015 16:59

Nemecký investor Brose v Prievidzi vytvorí 600 pracovných miest

Do Prievidze prichádza nemecký investor. Spoločnosť Brose tu plánuje produkciu komponentov pre automobily. V prievidzskom priemyselnom parku preinvestuje 50 miliónov eur a vytvorí 600 pracovných miest. Dnes túto investíciu ohlásili zástupcovia investora za účasti Roberta Fica, predsedu vlády SR, Jaroslava Bašku, predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a Kataríny Macháčkovej, primátorky Prievidze.

Konateľ spoločnosti Brose Prievidza, Axel Mallener, potvrdil, že firma v Prievidzi postaví strategický závod. Celkovo v rámci priemysleného parku plánuje investor nadobudnúť pozemky vo výmere približne 25 hektárov. S výstavbou haly chce investor začať ešte tento rok. Produkciu plánuje spustiť v lete roku 2016. Na začiatok prijme spoločnosť 300 zamestnancov, v priebehu piatich rokov ich počet vzrastie na 600. Výrobca nevylučuje, že ak všetko pôjde plánu, zamestnancov prijme viac.


Zdroj: codnes.sk

Primátorka Katarína Macháčková zdôraznila, že sa završuje proces, ktorý prebiehal viac ako jeden rok. „Podarilo sa nám Prievidzu presadiť v silnej konkurencii iných krajín a iných lokalít na Slovensku. Museli sme investora presvedčiť o tom, že Prievidza je tým miestom, na ktoré má prísť. To, že tu dnes stojíme, potvrdzuje kvalitu ponuky, ktorú sme pripravili. Museli sme ponúknuť viac, usilovne pracovať, komunikovať a ponúkať riešenia. Dnes sa toto úsilie završuje a mám z toho obrovskú radosť,“ hovorí.


Zdroj: codnes.sk

„Táto chvíľa je pre Prievidzu, ale rovnako celý náš región jedna z najvýznamnejších za posledné desaťročia. Vážim si podnikateľské aktivity všetkých spoločností a podnikateľov pôsobiacich na území mesta, pretože prinášajú prácu pre našich obyvateľov. Dnes však ohlasujeme príchod nového investora s tak rozsiahlym investičným zámerom, že je strategický pre budúcnosť celého regiónu. Spoločnosť Brose dáva našim obyvateľom nádej. Verím tomu, že s pomocou tohto investora bude región hornej Nitry opäť napredovať a rásť,“ dodáva.


Zdroj: codnes.sk

Brose na celom svete zamestnáva viac ako 23 tisíc ľudí, ktorí pracujú vo viac ako 60 prevádzkach v 23 krajinách sveta. Plánovaný obrat koncernu v roku 2015 je 5,7 miliárd eur. Zameriava sa najmä na vývoj a výrobu inovačných mechatronických systémov pre dvere a sedadlá automobilov a na elektromotory. Výrobca uvádza, že každý tretí nový automobil na svete je vybavený minimálne jedným produktom od Brose. Nemecký výrobca na Slovensku pôsobí od roku 2002 v Lozorne pri Malackách, kde má 450 zamestnancov.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.