3. Jun 2015 11:22

Na výročie plaváreň zadarmo

Dňa 1.6.2015 to bude presne desať rokov, čo bola krytá plaváreň v meste Prievidza sprístupnená širokej verejnosti. Pri príležitosti desiateho výročia otvorenia mestskej plavárne bude počas nasledujúceho víkendu t. j. 6. júna 2015 a 7. júna 2015 plaváreň sprístupnená pre verejnosť prostredníctvom hodinových vstupov zadarmo.

V priebehu uplynulých rokov správca plavárne značne zlepšil kvalitu vody. Na plavárni bola zadovážená automatická kontrolná dávkovacia stanica, ktorá vyhodnocuje a spracováva kvalitu vody tak, aby mala kontinuálne optimálny stav. Zároveň zásadne znižuje obsah chémie vo vode na nevyhnutné minimum. Aj zásluhou tejto novej technológie majú pravidelné kontroly kvality vody výborné výsledky. Súčasťou systému optimalizácie bazénovej vody v mestskej plavárni je aj automatická regulácia jej teploty, zabezpečujúca stálu teplotu, ideálnu na plávanie, 28 ºC.

Medzi ďalšie novinky v mestskej plavárni patrí aj nový systém dezinfekcie vody. Vďaka tomu sa zásadne znížila potreba úpravy vody chlórom, zlepšila sa eliminácia baktérií a vírusov a voda je zdravotne nezávadná a krištáľovo čistá, čo potvrdzujú výsledky laboratórnych rozborov, vykonávaných v mesačných intervaloch.

Prevádzku, správu a údržbu prievidzskej plavárne vykonáva mestská spoločnosť Technické služby mesta Prievidza s.r.o.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.