13. Jul 2015 11:34

Na viacerých sídliskách pribudnú parkovacie plochy

Mesto Prievidza začalo proces verejných obstarávaní, ktorých výsledkom bude vybudovanie spevnených plôch. Parkovacie miesta pribudnú na sídliskách Necpaly, Píly a Zapotôčky.

Poslanci mestského zastupiteľstva v jarných mesiacoch vybrali v štyroch volebných obvodoch lokality kde pribudnú nové spevnené plochy pre státie osobných automobilov.
Najviac miest na parkovanie pribudne na sídlisku Zapotôčky na Ulici Fándlyho, kde je predmetom verejného obstarávania vybudovanie spevnenej plochy s kolmým státím pre približne 40 osobných motorových vozidiel. Zároveň sa zrealizuje vodorovné a zvislé dopravné značenie na celej existujúcej ploche s vyznačením priestorov pre umiestnenie kontajnerov a vstupov do priestorov existujúcich mopedárni.

RTV Prievidza:

Mesto Prievidza reaguje aj na pretrvávajúcu požiadavku na vybudovanie nových parkovacích miest na sídlisku Necpaly. Na Veľkonecpalskej ulici by malo pribudnúť 28 nových miest na parkovanie.

Trinásť parkovacích miest pribudne aj na Svätoplukovej ulici na sídlisku Píly. Všetky nové parkovacie miesta budú vyznačené novým vodorovným dopravným značením.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.