14. Jul 2016 8:18

Na Baníckom jarmoku vystúpia slovenské hudobné špičky

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pripravilo aj tento rok tradičný Banícky jarmok, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. až 11. septembra 2016. Už 32. ročník obľúbeného podujatia sa bude konať na Námestí J. C. Hronského, na Ulici M. R. Štefánika a v Mestskom parku v Prievidzi.

Kultúrny program
Počas troch jarmočných dní sa na pódiu vystrieda množstvo účinkujúcich, ktorí do nášho mesta prinesú zábavu, dobrú náladu a známe hity. Už neodmysliteľnou súčasťou otvorenia jarmoku je Banícky sprievod, ktorý vyrazí o 16.00 h spred prievidzského Domu kultúry, pôjde cez „jednosmerky“ až k pódiu na Námestí J. C. Hronského. Sprievod sa teší veľkej popularite, každoročne sa do neho zapojí viac ako stovka ľudí. Ani tentokrát nebudú chýbať členovia baníckych spolkov, športových, kultúrnych a záujmových klubov, denných centier, žiaci prievidzských škôl… Tento rok organizátori sprievod spestrili o nový prvok – Chodúľové divadlo.
Kultúrny program otvorí v piatok popoludní slávnostný ceremoniál. V rámci neho sa predstaví súbor SUBINA zo ZUŠ L. Stančeka Prievidza so svojou bubnovou show. Na slávnostnom otvorení privítame aj Banícky spevokol Kahanec. Nasledovať bude komponovaný program folklórnych skupín z nášho regiónu pod názvom Na jarmok. Diváci si budú môcť vychutnať aj orchester Akordeonika, ktorý patrí medzi slovenskú akordeónovú špičku. Piatok večer sa námestie zmení na malú Jamajku – vystúpi reggae formácia Medial Banana. Jedným z headlinerov prvého jarmočného večera bude košická kapela No Name. Fanúšikovia sa môžu tešiť na množstvo notoricky známych hitov a skvelú show, ktorú spevák Igor Timko spolu s kapelou vytvorí. Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pred niekoľkými mesiacmi dalo možnosť svojim priaznivcom v ankete na Facebooku rozhodnúť, koho chcú na jarmoku vidieť. Vyhrala kapela Horkýže Slíže, ktorá publikum zabaví v piatok v noci. Všetci, ktorí v ankete hlasovali, boli zapojení do súťaže o VIP stretnutie s víťaznou kapelou. Šťastie sa usmialo na pani Moniku, ktorá sa s členmi Horkýže Slíže stretne v zákulisí spolu s jej manželom, ktorý je ich veľký fanúšik. Piatok večer ukončí dvojhodinovou diskotékou DJ Kajo z Beta rádia.
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi sa tento rok rozhodlo program na jarmoku obohatiť o nové zložky: šport a tanec. Druhý jarmočný deň, sobotu 10. septembra, odštartuje na námestí zumba maratón, ktorý bude viesť popredná slovenská inštruktorka Irena Sombatyová. Na maratón pozývame všetkých, ktorí milujú pohyb a tanec. Očakávame, že námestie sa zaplní najmä slečnami a ženami, ktoré sa tomuto športu pravidelne venujú, nakoľko zumba je v našom meste veľmi populárna. Sobota bude pokračovať tancom. Najstaršia slovenská breakdancová formácia Breakfans predvedie nielen svoje tanečné umenie, ale divákov zapojí do programu za pomoci školy tanca pod ich taktovkou. Popoludnie bude patriť regionálnym hudobným formáciám, predstaví sa Janko Kulich & Kolegium a prievidzské kapely Elektric a Color. Privítame aj kapelu Mofokiller, ktorá síce pôsobí v Bratislave, no všetci jej členovia sú Prievidžania. Zaujímavosťou je, že kapela v minulosti hrala ako predskokan na koncerte legendárnej americkej kapely Faith No More. Večer bude patriť funky formácií Funkiez so speváčkou Sašou Okálovou. Sobotu ukončí kapela Gladiator s hitmi ako Kúpim si pekný deň, Nemôžem dýchať, či Hlavu maj hore.
Posledný jarmočný deň, nedeľu 11. septembra, otvorí domáci folklórny súbor Senior Vtáčnik a na svoje si prídu aj priaznivci dychovej hudby – krátko popoludní vystúpi DH Bojnická kapela. Poobedie sa bude niesť v znamení spevákov známych šlágrov – vystúpi otec a syn – Ján & Jaroslav Hruška a po nich Ľudovít Kašuba. Nielen nedeľňajší program ale i celý jarmok ukončia známi heligonkári zo severu Slovenska – Kysucká vrchárska heligónka.
Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom, kde nájdete najrozmanitejší sortiment, atrakcie a kultúrny program. Povolený je predaj výrobkov a poskytovanie služieb spojených s príležitostnými trhmi. Zábavné atrakcie budú umiestnené v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi. Pri atrakciách sa povoľuje poskytovanie služieb občerstvenia, s výnimkou predaja alkoholických nápojov, a predaj drobného spotrebného tovaru ako sú ľudové výrobky, oblečenie, bižutéria, hračky a pod.

Prevádzkový čas jarmoku
09. 09. 2016 (piatok) 8.00 – 20.00 h
Občerstvenie 8.00 – 02.00 h
10. 09. 2016 (sobota) 8.00 – 20.00 h
Občerstvenie 8.00 – 00.00 h
11. 09. 2016 (nedeľa) 8.00 – 18.00 h
Občerstvenie 8.00 – 18.00 h
Zábavné atrakcie v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi 8.00 – 22.00 h

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…