24. Mar 2020 14:30

Mesto Prievidza doručí rúška seniorom starším ako 70 rokov

Prievidzská samospráva plánuje podporiť seniorov v období mimoriadnej situácie aj formou doručenia ochranného rúška. S distribúciou rúška pre obyvateľov starších ako 70 rokov začnú zamestnanci mesta a dobrovoľníci už v priebehu tohto týždňa.

Rúška bude samospráva distribuovať tým seniorom, ktorí dovŕšia k dátumu 31.3.2020 najmenej 70 rokov. Takýchto obyvateľov je v Prievidzi podľa evidencie samosprávy približne 5500.

„Doručenie bude realizované postupne, v priebehu približne viac ako jedného týždňa, aj s ohľadom na dodávky rúšok od firiem, ktoré nám ich šijú a dodávajú. Sú to tisíce obálok, ktoré treba doručiť po celom meste, prosíme preto o strpenie. Samozrejme, robíme všetko, čo je v našich možnostiach, aby sme rúška doručili čo najskôr,“ vysvetľuje Katarína Macháčková, primátorka mesta Prievidza.

Doručenie sa bude realizovať vhodením do poštovej schránky, aby sa čo najviac zamedzilo potenciálnemu ohrozeniu nákazou. Dobrovoľníci ochotní pomôcť s doručovaním rúšok sa môžu prihlásiť v rámci dobrovoľníckeho programu Prievidza pomáha.

„Ak z nejakých dôvodov potrebujete doručiť rúško prednostne, alebo ho potrebujete súrne zabezpečiť pre ohrozené osoby v inom ako seniorskom veku, prosíme aby ste nás kontaktovali na michaela.bartusova@prievidza.sk alebo tel. číslo 0904 752 611, v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 14:00, a budeme sa snažiť aj tieto požiadavky vybaviť k vašej spokojnosti,“ dodáva primátorka mesta Prievidza.

Samozrejme aj mesto Prievidza sa pripája k výzve Vlády Slovenskej republiky, aby sa seniori zdržiavali čo najviac doma a aby vychádzali z domu a bytu len v nevyhnutných prípadoch. Pre osamelých, ťažko zdravotne postihnutých a seniorov nad 65 rokov, s trvalým pobytom na území mesta Prievidza, ponúka mesto Prievidza zabezpečenie nákupov. Viac informácií nájdete tu.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…