20. Jun 2013 7:18

Letná čitáreň na Námestí slobody v Prievidzi otvorená už od 1. júla

Obyvatelia a návštevníci mesta Prievidza sa môžu tešiť na Letnú čitáreň, ktorá bude umiestnená priamo na Námestí slobody.

Svoje sily spojí pri realizácii projektu občianske združenie Kultúra v Prievidzi a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi. Občianske združenie Kultúra v Prievidzi získalo na projekt Letnej čitárne finančnú podporu od Nadácie Intenda.

Projekt bude tento rok zameraný na podporu aktívneho čítania, k dispozícii budú knihy a periodiká z Mestskej knižnice M. Mišíka, ktoré si návštevníci budú môcť bezplatne požičať a čítať vpriestoroch letnej čitárne. K tomuto účelu vytvoria organizátori pohodlné podmienky, čítať sa bude daťna sedacích vakoch, prípadne na tráve alebo stoličkách či deke. Priestor na invenciu je široký. Ak si návštevníci budú chcieť od čítania oddýchnuť, môžu vymeniť čítanie za spoločenské hry, kresliť si či iné aktivity podľa aktuálnej ponuky.

V letnej čitárni bude prítomný koordinátor, ktorý podáinformácie o aktuálnej ponuke sprievodných podujatí, poradí pri výbere kníh a podobne. Tiež bude možnosť výmeny knihy za knihu, čiže priniesť ľubovoľný titul a vymeniť ho za iný z ponuky letnej čitárne – samozrejme bezplatne.

Všetky spomínané aktivity budú rovnako pre návštevníkov letnej čitárne zadarmo. V rámci sprievodného programu zrealizujú organizátori v priestoroch letnejčitárne aj tvorivé dielne, čítanie pre najmenších, blšie trhy a ďalšiesprievodné programy.

Prevádzková doba letnej čitárne bude len v prípade priaznivého počasia.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…