6. Nov 2013 7:41

Jubilanti Z DC Necpaly zavŕšili mesiac úcty k starším

Utorok 5. novembra sa uskutočnilo záverečné stretnutie jubilantov s primátorkou a viceprimátorom mesta.

Posledné zo sérií gratulácií seniorom sa konalo v Dome kultúry Necpaly. Predstaviteľov mesta a zamestnancov privítali aj členky speváckeho zboru Dúbrava, ktorý združuje seniorky z Denného centra Necpaly.

V rámci príhovoru primátorka vyzdvihla aktívný život členov denného centra. „Ako primátorka zvlášť pozitívne vnímam, že aj vy – členovia Denného centra Necpaly – sa zapájate do verejného života a naše mesto sa môže oprieť i o vaše životné skúsenosti. Čulý spoločenský život vládne vo vašom klube, o čom svedčí aj toto vaše dnešné stretnutie, ale aj mnohé kultúrno-spoločenské stretnutia s vašou speváckou skupinou Dúbrava, či rôzne výlety. Teší ma, že sa neuzatvárate medzi múry svojho domu, ale že Vás nájdem hoc aj na opekačke v Lesoparku. Za mnohé krásne akcie, na ktorých som mala tú česť sa zúčastniť, spomeniem tú nádherne „sfarbenú“ – jesennú. Opäť ste dokázali svoju zručnosť a pripravili výstavu vlastnoručne dopestovaného ovocia, zeleniny a výrobkov z medu – produktov z vašich záhradiek. Táto výstava bola svedectvom vášho umu a šikovných rúk a patrí vám zato môj obdiv.

Súčasťou stretnutia bola aj oslava zlatých svadieb dvoch manželských párov. Hovorí sa, že je ťažké zladiť dva hlasy do súzvuku, ktorý lahodí ušiam i duši. Je pravdou, že obaja interpreti musia okrem svojho hlasu cítiť, vnímať a rešpektovať i hlas toho druhého. A toto sa podarilo manželom Cecílii a Kamilovi Šmidovcom a Márii a Emilovi Vaňovcom. Ich manželský dvojhlas znie pre radosť ich, ich blízkych, ale i nás všetkých už päťdesiat rokov.

Na vyzdvihnutie slávnostnej chvíle predniesol slávnostný prípitok zástupca primátorky Ľuboš Maxina, ktorý sa pridal k spoločnej gratulácii a zaželal všetkým seniorom chuť do života, mnoho síl, optimizmu, veľa spokojných a šťastných rokov.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.