1. Mar 2018 12:29

JEDEN SVET 2018

12. - 17. marec 2018/ Dom kultúry Prievidza

V pondelok sa s novinárom Tomášom Forróm budeme rozprávať najmä o situácii na Donbase – živote vo vojne, ako aj možnostiach pomoci. Diskusiu dokreslia tématické filmy, vrátane road-movie z Ukrajiny Mir Vam slovenského autora Juraja Mravca.

Témou druhého dňa bude budúcnosť. Svoj pohľad na Bitcoin či robotizáciu divákom predstaví ekonóm Juraj Karpiš. Zvlášť odporúčame aj utorkové filmy: Je s nami koniec? Leonarda di Capria o nádeji v boji s globálnym otepľovaním a Ohrozené semienka, ktorých tisíce sú uložené na Špicbergoch pre prípad globálnych kríz.

Všimli si ich celosvetové média ako CNN alebo Der Spiegel. Oliver Valentovič je jedným zo záchranárov Akadémie Urgentnej Medicíny, ktorý pomáhal na frontovej línii v irackom Mosule. Na diskusiu s ním nadviažu filmy Výchova k vojne a Český Alláh.

Štvrtkový program sa zameria na naše životné prostredie: pohľad na plýtvanie jedlom v snímke Čerstvé, ale v kontajneri či toxická výroba elektroniky, ktorú denno-denne používame (dokument Zomrieť pre dizajn). Hosťom do diskusie (aj) o triedení odpadu bude Branislav Moňok z organizácie Priatelia Zeme.

Režisér Robert Kirchoff predstavil na festivale pred pár rokmi náročný film Kauza Cervanová. V piatok vás pozývame na jeho autorský deň s filmami Diera v hlave, Hej, Slováci! a Para nad riekou. V sobotu doobeda zvlášť pozývame na premietanie detských divákov, pre ktorých máme pripravené kratšie dabované dokumenty Jeden svet deťom. Program bude pokračovať viacerými filmami a neskôr poobede premietneme kontroverzný dokument Medzi nami o slovenskom pôrodníctve. Diskutovať o téme príde autorka Zuzana Límová.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…