12. Sep 2017 13:10

Jakubechová v Zagrebe bronzová

Druhý septembrový víkend začala juniorská sezóna karatistov. Prievidzské reprezentantky sa postavili na tatami hneď na dvoch významných podujatiach. Mladšie juniorky Jakubechová a Vaňová v Chorvátsku, staršie Brázdová a Merašická v Nemecku.

Nikola Jakubechová bola úspešná v chorvátskom Zagrebe, keď v prvom kole prešla cez domácu reprezentantku. V druhom podľahla Slovenke a v boji o bronz nezaváhala. Na šmykľavé tatami doplatila na opačnej strane pavúka Vanda Vaňová. V prvom kole podľahla Slovenke a v boji o bronz domácej pretekárke.

Brázdová a Merašická prešli len cez prvé kolo
Omnoho náročnejšej súťaže sa zúčastnili staršie dievčatá. V 124 člennej seniorskej konkurencii z celého sveta bolo ťažké prepracovať sa do druhého kola. „Nikoleta prešla cez reprezentantku Juhoafrickej republiky a Ema cez Španielku. Obe vypadli v ďalšom kole. Nikoleta s Nemkou a Ema s Vietnamkou. Turnaje série K1 sa transformujú na kvalifikačné turnaje na Olympijské hry, takže sa ich zúčastňuje čoraz viac pretekárov. Od nového roka bude môcť v kategórii štartovať len 64 pretekárov, výber bude na základe bodového rebríčka. Takže teraz sa každý snaží nazbierať čo najviac bodov. Naše pretekárky sú medzi ženami v prvej 50, takže som zatiaľ s ich výkonom medzi ženami spokojná.“ Dopĺňa k úvodnému víkendu trénerka Dušana Čierna.

Začína aj mládež
Ako každý rok je september spojený aj náborom detí. „prišlo k nám mnoho šikovných prváčikov, takže uvidíme ako budú usilovný a či si poradia s prvou súťažnou disciplínou Agility, ktorá ich čaká už vo februári.“ Dodáva Čierna.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.