24. máj 2021 10:25

Inšpiratívna osobnosť Alexandra Dubčeka ožíva v celoslovenskej súťaži

Rodák z Trenčianskeho kraja, osobnosť slovenskej histórie 20. storočia, významný politik, vizionár, reformátor a Európan. Taký bol Alexander Dubček, ktorého odkaz ožíva v súťaži vyhlásenej Trenčianskym samosprávnym krajom a obcou Uhrovec.

Ak ste sa ešte nezapojili do súťaže s výstižným názvom Mládež a odkaz Alexandra Dubčeka, môžete tak urobiť do konca júna tohto roku, v ktorom si pripomíname sté výročie narodenia osobnosti z obce Uhrovec. Ak je vaše pero dravé a myšlienky hravé, ste pravdepodobne aj ašpirantom na víťaza. Cieľom súťaže je totiž získať od mladých ľudí stanoviská a pohľady na osobnosť Alexandra Dubčeka, jeho život a charakteristické črty, a tiež pripomenúť si význam tejto osobnosti moderných dejín Slovenska dodnes uznávanej aj na celom svete.
Viete písať úvahy, komentáre, či referáty? Do súťaže sa môžete zapojiť akýmkoľvek slohovým útvarom! Práce je potrebné zaslať poštou na Obecný úrad Uhrovec. Všetky podrobnosti vrátane pravidiel nájdete v grafike pod touto správou alebo na tejto adrese.


Ďalšie aktuality

Odstávka vody

6. Jun 2023 8:47
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. upozorňuje obyvateľov, že z…

Mesto mení spoločnosť na zber šatstva

5. Jun 2023 8:54
Mesto koncom mája uzatvorilo novú zmluvu na vývoz šatstva so spoločnosťou Humana…

Začína rekonštrukcia palubovky v športovej hale

5. Jun 2023 8:49
Mesto Prievidza začne v 23. kalendárnom týždni s rekonštrukciu palubovky v športovej…