22. Jun 2016 7:28

III. ročník turnaja družstiev pre najmenších džudistov

V tomto roku sme organizovali už III. ročník turnaja družstiev pre najmenších džudistov opäť pod názvom Krajský pohár družstiev mini žiakov v jude - O pohár primátorky mesta Prievidza. Keďže najmenší džudisti, a to veková kategória mini žiakov nemá súťaž družstiev, tak takýto systém turnaja družstiev je pre nich niečím novým, keď bojujú na tatami za seba a zároveň za družstvo kde v skvelej atmosfére sa podporujú jeden druhého.

Turnaj sa konal v piatok 17.6.2016 na domácej pôde v mieste tréningov TJ SOKOL Prievidza v Sokolovni na ul. Rastislavova. Tohto III. ročníka sa zúčastnilo celkovo 6 družstiev z Trenčianskeho a Žilinského kraja, družstvá z judo klubov Žiliny, Martina, Kysuckého Nového Mesta, Považskej Bystrice, Vrútok a TJ SOKOL Prievidza.

Turnaj mal vynikajúcu atmosféru, samotní pretekári sa povzbudzovali a hecovali do dobrých výkonov, keď často krát rozhodovali pomocné body a teda každý hod. Turnaj bol z časového hľadiska nenáročný, zápasilo sa bez zbytočného čakania a bez prestojov, keďže bol určený pre tých najmenších džudistov ale zároveň ponúkol pre nich dostatočný počet zápasov, ktoré napríklad absentujú na veľkých súťažiach, kde je nasadených množstvo pretekárov a v nekompromisnom pavúku môže vypadnúť už po prvom kole. Často krát tu štartujú aj pretekári, ktorí nemajú zápasové skúsenosti alebo malé skúsenosti s turnajmi a tu je priestor pre nich aby zápasili v súťažnej atmosfére bez väčšej psychickej záťaže, ktorá tvorí najmä u detí dosť podstatnú časť výkonu na súťaži. Zabúda sa veľa krát na to, že sú to ešte len deti a vplyvom okolia sú tlačené do výsledkov a na každého to vplýva inak. Keďže každého nie len pretekára v športe ale aj bežného človeka poteší nejaká odmena za odvedený výkon, snahu, nebojácnosť tak bez ohľadu na umiestnenie bola pre každého pripravená trofej čo môže práve u nich pomôcť v ďalšej motivácii. Teším ma aj fakt, že v úlohách časomeračov, rozhodcov alebo či už v práci so súťažnými tabuľkami pomáhali a tieto úlohy plnili starší pretekári, ktorí začínali práve v takomto veku pre ktorých bol turnaj určený. Za mesto Prievidza sa zúčastnil turnaja predseda volebného výboru č. 1 Július Urík, kde práve v jeho obvode máme sídlo a zároveň aj výbornú spoluprácu a podporu. Všetkým, ktorí pomohli, zúčastnili sa na turnaji, povzbudzovali, taktiež bojovali na tatami patrí vďaka pretože organizácia akéhokoľvek podujatia nie je o jednom človeku ale o celom tíme naokolo. No a na záver mi nedá nespomenúť, že tento skvelý turnaj sa konal za finančnej podpory mesta Prievidza vo výške 150,- Eur, za čo patrí taktiež poďakovanie.

Výsledky turnaja O POHÁR PRIMÁTORKY mesta PRIEVIDZA,
KRAJSKÝ POHÁR MINI ŽIAKOV družstiev v JUDE:

1. miesto – TJ SOKOL Prievidza/Karin RADOŠINSKÁ, Matúš OLLER, Viktória JELŠICOVÁ, Daniel DIKO,
Nicolas HOMOLA/
2. miesto – Judo San Kysucké Nové Mesto
3. miesto – Judo club Sparta Považská Bystrica
4. miesto – Judo club ZŤS Martin
5. miesto – Judo club Mladosť Žilina
6. miesto . Judo club Sokol Vrútky/na hosťovaní – Stanko ILKO, Alex PAZDZIURKO/

Autor: Ľudovít Škultéty

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.