3. Jan 2013 11:10

Gymnasti z Elánu majstrami Slovenska

Prievidzskí gymnasti úspešne ukončili sezónu v roku 2012 na 3. kole Slovenského pohára v športovej gymnastike chlapcov v Bratislave.

Ide o celoročnú súťaž jednotlivcov a družstiev, pričom víťaz súťaže družstiev je zároveň M SR v príslušnej kategórii. V kategórii najmladších žiakov Dávid Konoradský obsadil opäť 4.miesto.
V kategórii mladších žiakov sa karty pomiešali.

Najlepší výkon z našich predviedol tento krát Nikita Zubovský , ktorý obsadil 3.miesto. Simon Kováč síce opäť obsadil 8.miesto, no svojim lepším výkonom získal I.výkonnostnú triedu. 9.miesto patrilo Adriánovi Klementovi a 10.miesto Jaroslavovi Ertlovi – obaja získali II.VT. Spoločným sobotňajším výkonom chlapci v Bratislave siahli na striebro. Ich celoročné spoločné úsilie v Slovenskom pohári (keď sa do konečné poradia počítajú 2 lepšie výsledky z 3) im prinieslo 1.miesto – titul Majster Slovenska družstiev ml.žiakov B pre rok 2012.
Ani starší žiaci sa nedali zahanbiť. Ľubomír Choleva obsadil 2.miesto a získal II.VT a Alex Bohňa skončil na 4.mieste tiež s II.VT. V 3.kole Slovenského pohára si družstvo z Prievidze vybojovalo síce 1.miesto, no v celkovom ročnom hodnotení sa museli uspokojiť so striebrom.

V najvyššej výkonnostnej kategórii žiakov – starší žiaci A sa v Bratislave predstavil náš talent – Martin Baláž. I napriek tomu, že v Bratislave sa mu ušla 4.priečka, celkove za rok 2012 sa umiestnil na 3. mieste. Je potrebné poznamenať, že práve tento náš pretekár zaznamenal v tomto kalendárnom roku najväčší výkonnostný rast. Svoju výslednú známku dokázal zlepšiť v priebehu jednej sezóny o viac ako 8,2 boda z 55,30 na 1.pretekoch v sezóne na 63,50 bodov v posledných pretekoch v sezóne. To všetko vďaka zvýšeniu náročnosti zostáv, vďaka poctivému prístupu k tréningu a k povinnostiam. Gratulujeme !

Jeho talent a výsledky si všimol aj reprezentačný tréner žiakov Slovenskej republiky p.Krištof, ktorý ho zaradil do reprezentačného družstva. Spolu so svojim trénerom Tiborom Bohňom absolvoval 2 reprezentačné sústredenia v Bratislave a 3 medzinárodné preteky v Kolíne, v Prahe a v Klagenfurte. Na všetkých podujatiach urobil dobré výsledky a bol
platným členom reprezentačného výberu. Na záver už snáď len popriať gymnastom a trénerom z Elánu veľa zdravia a veľa elánu do ďalšej práce v roku 2013.

Edita Ertlová

Ďalšie aktuality

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky 2023

29. Sep 2023 13:20
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky dňa 9. 6. 2023, rozhodnutím č. 204/2023…

Oznam o zatvorení pokladne

29. Sep 2023 10:12
Oznamujeme verejnosti, že pokladňa na mestskom úrade bude dňa 29. septembra 2023 od…

Problémy s bezprístrešnými obyvateľmi vyžadujú systematické…

28. Sep 2023 12:11
Problém s ľuďmi bez domova je v Prievidzi vypuklý rovnako ako takmer v každom meste…