7. Sep 2014 15:05

Film Medzi vrstvami bodoval na medzinárodnej súťaži

Režisérsky debut Prievidžanky Vandy Mesiarikovej, ktorý počas svojej premiéry vypredal sálu kina Baník, uspel na medzinárodnej súťaži neprofesionálnych filmov UNICA 2014. Získal bronzovú medailu.

V auguste sa mesto Piešťany stalo hostiteľom 76. ročníka celosvetovej súťaže neprofesionálnych filmov UNICA 2014. Pre Slovensko skončil tento ročník nebývalým úspechom a to aj vďaka filmu Medzi vrstvami, ktorý minulý rok natočili tvorcovia pochádzajúci z Prievidze.

„Veľmi si vážim ocenenie, ktoré sme získali, je to príjemné zadosťučinenie za prácu a energiu, ktorú sme venovali výrobe filmu“, uviedla režisérka filmu Vanda Mesiariková.

Film, pri vzniku ktorého stála aj herečka Sláva Daubnerová a kameraman Braňo Gilan, po svojej úspešnej premiére putoval po slovenských a českých festivaloch, stal sa víťazom celoslovenskej prehliadky amatérskych filmov CINEAMA. Práve toto víťazstvo prinieslo tvorcom nomináciu do celosvetového výberu Medzinárodnej organizácie neprofesionálnych filmov, ktorá už od roku 1937 každoročne vždy v inej krajine usporadúva kongres a medzinárodnú súťaž neprofesionálnych filmov.

„Získať ocenenie na medzinárodnej súťaži v konkurencii filmov z celého sveta je výbornou motiváciou do ďalšej tvorivej práce a myslím, že aj dobrou reklamou pre mesto Prievidza“, uviedla po zverejnení výsledkov režisérka oceneného filmu.

Experimentálny film vypredal kino Baník

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.