16. Sep 2015 5:05

Džudisti TJ SOKOL Prievidza na sústredení v Španielsku

Džudisti TJ SOKOL Prievidza začali letnú prípravu na druhú časť džudistickej sezóny tréningami v polovici augusta v domácom prostredí v telocvični TJ. Následne po zväčša kondičnej domácej príprave nasledovalo naplánované sústredenie v Španielskom meste Lloret de Mar v období od 31. augusta do 7. septembra 2015.

Na základe skúseností z minulého roku a nadviazaní dobrých vzťahov s domácim klubom Judo club Nova Unio, bolo možné vybaviť toto plnohodnotné sústredenie a zamerať ho na technickú prípravu pretekárov v telocvični a to v miestnej športovej hale spolu aj s domácim klubom. Dokonca počas sústredenia zorganizoval náš priateľ a tréner Judo club Nova Unio Marc Dailos veľké sústredenie pre Katalánsku oblasť pod názvom Stage Pretemporada, kde sa zúčastnilo vyše 200 džudistov. Pre našich pretekárov to bola výborná skúsenosť do budúcna a sparing s pretekármi iných krajín, taktiež získanie technických zručností v španielskom podaní s výbornými trénermi.

Samozrejme súčasťou bolo aj plávanie v mori či ranný beh pri pobreží čo má myslím si výborný dopad na celkový organizmus mladých pretekárov ako aj celé prímorské podnebie. V budúcnosti by sme sa opäť radi zúčastnili takýchto sústredení, čo však je aj organizačne veľmi náročné ale najmä finančne, kde bez pomoci mesta Prievidza sumou 3050,- Eur by nebolo možné takúto akciu zorganizovať.

Na záver teda patrí poďakovanie celému miestnemu klubu Judo club Nova Unio a trénerovi Marcovi Dailosovi a mestu Prievidza za jeho finančnú pomoc.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…