12. máj 2014 6:40

Domáce družstvá TJ SOKOL Prievidza vo finále turnaja v jude

V tomto roku sme sa podujali organizovať po prvý krát turnaj družstiev pre najmenších džudistov. S touto myšlienkou som sa pohrával už v minulom roku ale až tento rok sme to dá sa povedať dotiahli do konca. Keďže najmenší džudisti, a to veková kategória mini žiakov nemá súťaž družstiev tak sme sa turnaj rozhodli realizovať formou súťaže družstiev.

Turnaj sa konal v piatok 9.5.2014 na domácej pôde v mieste tréningov TJ SOKOL Prievidza v Sokolovni na ul. Rastislavova pod názvom O POHÁR PRIMÁTORKY mesta PRIEVIDZA – KRAJSKÝ POHÁR MINI ŽIAKOV družstiev v JUDE. Tohto prvého ročníka sa zúčastnilo celkovo 7 družstiev z Trenčianskeho a Žilinského kraja, družstvá z judo klubov Žiliny, Martina, Dubnice nad Váhom, Kysuckého Nového Mesta, Považskej Bystrice a dve družstvá TJ SOKOL Prievidza. Celkovo bolo v družstvách odzápasených 16 stretnutí čo predstavuje 96 zápasov. Za družstvo nastúpilo 6 pretekárov vo veku od 7 do 10 rokov v hmotnostných kategóriách do 26 kg, 29 kg, 32 kg, 35 kg, 39 kg a + 39 kg. Po bojoch v dvoch základných skupinách nasledovali boje v semifinále, do ktorých postúpili obe družstvá TJ SOKOL Prievidza.

Po prvom semifinále sme vedeli, že družstvo sokolov sa prebojovalo do finále a čakalo sa na druhého finalistu. Druhým finalistom bolo práve druhé družstvo TJ SOKOL Prievidza družstvo B a tak sa na domácej pôde konalo prievidzské finále. Napokon podľa očakávania zvíťazilo družstvo TJ SOKOL Prievidza – A nad svojimi kamarátmi s B družstva. Tento turnaj mal vynikajúcu atmosféru, samotní pretekári sa povzbudzovali a hecovali do dobrých výkonov, keď často krát rozhodovali pomocné body a teda každý hod. Cieľom turnaja bolo začleniť ich do kolektívu za klub, družstvo, keďže v ich vekovej kategórii ešte nemajú súťaž družstiev. Na záver môžem povedať, že ma teší fakt, že obe družstvá sa stretli vo finále a dokázali sa nádherne pobiť, samozrejme v rámci pravidiel ale teší ma aj fakt, že organizačne s turnajom mi výrazne pomáhali naši starší pretekári, ktorí ešte len nedávno boli vo veku týchto najmenších štartujúcich ale teraz už sú to chlapci vo veku 17,18 rokov. Milo ma prekvapil aj fakt, že hoci turnaj bol určený pre najmenších prišlo ich povzbudiť veľa ich starších kamarátov judistov, ktorých tréningové jednotky začínajú po ich tréningu. V neposlednej rade poďakovanie patrí aj všetkým ostatným, ktorí pomohli a prispeli k organizácii tohto podujatia. Tento skvelý turnaj sa konal za finančnej podpory mesta vo výške 150,- Eur.

Autor: Ľ. Škultéty

Výsledky turnaja O POHÁR PRIMÁTORKY mesta PRIEVIDZA
– KRAJSKÝ POHÁR MINI ŽIAKOV družstiev v JUDE:


1.miesto TJ SOKOL Prievidza, družstvo A – Danko DIKO, Viktor KOŠŤÁL, Jaroslav PÍŠ, Matúš MATIAŠ, Mário KLOPAN, Adam SADLOŇ

2.miesto TJ SOKOL Prievidza, družstvo B – Matúš OLLER, Miloš OLLER, Nicolas HOMOLA, Adam ŠÍPALA, Evka BAČOVÁ, Lukáš MITAŠ

3.miesto JC Dubnica nad Váhom

4.miesto JC ZŤS Martin

5.miesto JC Sparta Považská Bystrica

6.miesto Slávia ŽU Žilina

7.miesto Judo San Kysucké Nové Mesto

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.