27. Aug 2012 5:16

Centrum mesta v sobotu ožilo. Konal sa Blší trh

Zmes rôznorodého tovaru, použitého aj nového, zaplavila v sobotu 25. augusta 2012 Námestie slobody v Prievidzi – konal sa blší trh.

V tieni stromov okolo voľnočasovej zóny ste mohli nájsť vyložené second-hand oblečenie, obuv, zberateľský sortiment – mince, známky či sošku egyptskej kráľovnej. Príjemní hand-made predajcovia ponúkali vlastnoručne vyrobené náušnice, náramky, košíky pletené z papiera, dekoračné predmety, odevné originály a radi odpovedali aj na otázky týkajúce sa techniky výroby niektorých svojich predmetov.

Návštevníci blšieho trhu privítali aj možnosť zakúpiť si kultové knižné tituly z Mestskej knižnice M. Mišíka, ktoré stáli symbolických 30 centov / kus. V ľudskej atmosfére sa na Námestí slobody vytvoril priestor na stretnutie sa so známymi a priateľmi, oboznámenie sa so šikovnými ľuďmi z nášho mesta či výmenu skúseností a tipov medzi predajcami. Kultúrne a spoločenské stredisko plánuje podobnú iniciatívu zrealizovať aj na jeseň, vítaní sú všetci záujemcovia o predaj pokladov z pivníc a povál či šikovní hand-made tvorcovia.

Ďalšie aktuality

Daň z nehnuteľnosti splatná do konca septembra

21. Sep 2023 15:13
Oddelenie daní a poplatkov Mestského úradu Prievidza pripomína daňovníkom dane z…

Olympia v Amsterdame

20. Sep 2023 15:32
Cvičenky Olympie pri Olympijskom klube Prievidza, pod vedením cvičiteľky Jitky…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 14/2023…

18. Sep 2023 15:22
Číslo: 14/2023 Prílohy: VZN…