1. Jul 2013 5:18

Ahoj, škôlka!

Materská škola na Nábreží sv.Cyrila v Prievidzi sa dňa 21.6.2013 lúčila so svojimi predškolákmi.

Malí absolventi sa odprezentovali pripraveným kultúrnym programom pred rodičmi, starými rodičmi a priateľmi školy. Po odovzdaní darčekov a prípitku detského šampanského im pani riaditeľka poďakovala za reprezentáciu v športovej olympiáde, kde získali zlatú medailu Janko Andrejkovič a Sofia Košová za beh na 20m, Nikolka Lacková za skok do diaľky, Sofia Hromádková za beh na 20m cez prekážky, Sofia Košová, Nikolka Lacková, Sofia Hromádková, Danielka Pokorná za štafetový beh a striebornú medailu Nikolka Lacková za beh na 20m. Množstvom medailí vybojovali pre MŠ v celkovom hodnotení 1. miesto s finančnou odmenou 60,-€ na zakúpenie športových potrieb a pohár Víťaza športovej olympiády zo všetkých 11 zúčastnených materských škôl za čo získali veľký potlesk, gratulácie a priania ďalších športových úspechov, nielen od pani riaditeľky, ale aj od svojich najbližších.

V hodnotení školského roku vystriedali športové úspechy výtvarné, kde z príležitosti Roka výročí mesta Prievidza v súťaži „Ja, Prievidza“, získala Hanka Kríková 2. miesto, Filipko Polerecký čestné uznanie a za všetky výtvarné diela získala MŠ cenu galérie Regionart.
V celoslovenskej výtvarnej súťaži Budimírske studničky zaujala svojim grafickým prejavom Ninka Michele, ktorá si odniesla 2. miesto na tému: Tajomné živly prírody.
MŠ sa zapája aj do medzinárodných výtvarných projektov, ako sú napr. Žitnoostrovské pastelky. Z 3 000 detských kresieb zo štátov východnej Európy, ďalekého Kazachstanu, exotického Bangladéšu či Hong Kongu boli vystavené práce Hanky Kríkovej, Martinky Bartovičovej, Darinky Bátorovej a Lucky Piršelovej z Prievidze.
Na prehliadke literárnych talentov v súťaži Mám básničku na jazýčku získala 2. miesto Silvinka Bezáková s rozprávkou Rezbárove dcéry.
Ďalšie úspechy zaznamenal krúžok ľudových tancov, ktorý reprezentoval materskú školu na Deň matiek v Malej Lehôtke, v obradnej sieni na Mestskom úrade v Prievidzi z príležitosti jubilejného sobáša, na Dni Zeme a Majálese na Námestí 4.apríla v Prievidzi.

Radosť a hrdosť z úspechov nepociťovali len deti, ale predovšetkým pedagógovia, ktorí ich usmerňujú, podporujú a rozvíjajú ich danosti, predpoklady a prirodzený talent.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…