Vitajte v Prievidzi
Portál turisticko - informačnej
kancelárie mesta Prievidza
TIK Doprava Podujatia Zábava a voľný čas Turistické ciele O Prievidzi Pamiatky Inštitúcie Osobnosti Remeselníci Zaujímavosti Úvod

Sprievodcovské služby

     Zlatá prievidzská cesta je prehliadkový okruh mestom Prievidza i názov projektu, ktorý mesto Prievidza zrealizovalo spolu s Turisticko-informačnou kanceláriou v Prievidzi v rokoch 2004 - 2005 z predvstupových finančných zdrojov Európskeho spoločenstva. Účelom projektu ZPC bolo vytvorenie nového produktu cestovného ruchu, turisticky zaujímavého pre mesto Prievidza, a zabezpečenie profesionálnej propagácie cestovného ruchu v meste Prievidza i v regióne horná Nitra.

     Dva okruhy Zlatej prievidzskej cesty ponúkajú prehliadku zachovalých architektonických pamiatok a pamätihodností mesta Prievidza, jej prírodných krás, významných objektov i informácie o objektoch, ktoré už neexistujú. Počas prehliadky majú turisti možnosť dozvedieť sa aj iné skutočnosti, ktoré dopĺňajú príbeh o Zlatej prievidzskej ceste. Napriek tomu, že sa v Prievidzi nezachovali mnohé historicky cenné stavby - synagóga, pivovar, domy na Poštovej ulici a pod., zostalo v meste ešte dosť miest, ktoré je vhodné si pripomenúť.

     Vzťah k histórii je meradlom kultúry národa, preto je pre nás takmer povinnosťou uchovať si to, čo tu ešte zostalo a na čom budú môcť v budúcnosti stavať historici i naši nasledovníci. Lebo platí nepísané - "Čo sa udialo včera, dnes je už históriou".

Termíny prehliadok počas celého roka. Individuálne prehliadky pre skupiny na základe písomnej objednávky najmenej deň vopred e-mailom: tik@prievidza.sk

Cenník:

Zlatá prievidzská cesta veľký okruh: trvanie cca 2 - 2,5 hodiny
Slovenský jazyk: 16,60 € (500,09 Sk)
Nemecký jazyk: 26,60 € (801,35 Sk)

Zlatá prievidzská cesta malý okruh: trvanie cca 1 – 1,5 hodiny
Slovenský jazyk: 11,60 € (349,46 Sk)
Nemecký jazyk: 19,90 € (599,51 Sk)
Linky
www.ksthornanitra.sk
www.prievidza.sk
www.hornanitra-info.sk
www.kamdomesta.sk
www.naucnechodniky.sk
www.icm.sk
www.zpc.prievidza.sk
www.hrady.sk
www.banskyskanzen.sk
Kontakt
Turisticko-informačná
kancelária mesta Prievidza, n. o.
Námestie slobody 4, 971 01 Prievidza
e-mail: tik@prievidza.sk
Partner
+421 46 16 186
+421 46 542 39 92
Created by WebCreative/info © 2009 All rights reserved.